Mletá sušená mrkev 1kg - Krmiva Hulín

Mletá sušená mrkev 1kg - Krmiva Hulín

 Popis: 

  • Sušená, čištěná mrkev Karotka v krmné kvalitě. Obsah živin: 8,6 % bílkovin, 1,1 % tuku, 7 % popelovin ( minerální látky ), 9,5 % vlákniny,
  • Charakteristika:  Jednodruhová sušená zelenina - Mrkev karotka v krmivářské kvalitě. Zelenina je nezbytnou součástí stravy psa a neměla by chybět v jeho jídelníčku. Je zdrojem jednoduchých sacharidů, vlákniny, minerálů a vitamínů, nezbytných pro zdravý vývoj organizmu.
  •  Možnosti použití:  Sušená mrkev Karotka je vhodná pro všechna plemena, včetně těch, co trpí alergii na lepek, nebo mají cukrovku. Po namočení, lehké tepelné úpravě a nejlépe rozmixovaná, slouží především jako příloha k syrovému masu, k masovým konzervám, nebo k vysoko proteinovým granulím. Mrkev je vždy lepší tepelně upravit, teplem se totiž aktivuje provitamín A - Betakaroten, který je pak mnohem více využitelný  v organismu.

 

  • Způsob přípravy:  Sušenou zeleninu je nutné před podáním psovi namočit nebo spařit, nelze ji podávat v suchém stavu! Doporučuji namočit určenou dávku do horké vody na cca 1 - 3 hodiny. V chladné vodě do 10 °C se může máčet až 12 hodin, aby nezačala kvasit, poté namočenou mrkev krátce povařte. Vody dejte 2x více než mrkve, tzn. na 1 kg / 2 litry vody. Pokud se voda vstřebá, dolejte ji opět nad povrch. Použijte nádobu s min. 2x větším objemem než bude objem máčené zeleniny - nabobtná. Získáte tak asi 2 - 2,5 kg mokré mrkve.
  • Pokud jste si sušenou zeleninu předem nenamočili a spěcháte, je nutné ji alespoň krátce povařit cca 10 minut, bude pro psa stravitelnější. Zeleninu poté slejte přes síto, prolejte studenou vodou ( ochladí se ) a zamíchejte celou, nejlépe však rozmixovanou ( mnohem snadněji se psovi tráví ) do obsahu konzervy, masa, vývaru, nebo granulí. Zeleninu můžete lehce povařit i v masovém vývaru a podávat po ochlazení i s ním. Ideální je ještě vývar se zeleninou tyčovým mixerem rozmixovat. Zvýší se tak pro psa její chutnost i stravitelnost 

    Pro malá plemena, štěňata, nebo staré psy je nutné povařenou zeleninu vždy umixovat v mixeru s troškou vody na pyré a zamíchat do masa, konzervy, či granulí.

  • Doporučené dávkování:  Níže uváděná množství jsou v mokrém stavu - po uvaření. Počítejte s tím, že zelenina zvětší svou hmotnost po uvaření asi o 100 - 150 %.

 

 Název: Mletá sušená mrkev 1kg - Krmiva Hulín

 Cena s DPH: 139

Cena: 139 Kč

Košík je prázdný.

UPOZORNĚNÍ

Nové rozvozové trasy: 

Malé Hoštice - Velké Hoštice - Kravaře - Bolatice - Štěpánkovice - Kobeřice - Hněvošice - Služovice - Pusté Jakartice

Štítina - Komárov - Raduň - Chvalíkovice - Branka u Opavy

Minimální objednávka pro výše zmíněné trasy je

2000 Kč + dopravné 150 Kč

 

DOPRAVA ZDARMA

Kurýrem - Při nákupu nad 2000 Kč

Rozvoz po Opavě zdarma při nákupu nad 500 Kč

zboží v e-shopu: 1229 e-shop systém banan.cz

Důležité informace

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Reklamační řád
Elektronická evidence tržeb
Prohlášení o používání cookies
GDPR

Kontakt

Hana Suchánková
tel: 728436946
e-mail: info@masokrmiva.cz
Sídlo firmy: Mahenova 493/1a, 74707 Opava
Prodejna: Nákladní 26, 746 01 Opava

...

 

Copyright 2010-2023 masokrmiva.cz