Lunderland Vláknina 800 g

Lunderland Vláknina 800 g

 Popis: 

Přírodní celulóza z rostlinných buněčných stěn. Doplňuje potřebnou vlákninu pro správnou činnost střev.

Snižování váhy – Tato vláknina (Lunderland Balaststoffasern) je vhodná jako příloha k masu k cílenému snižování tělesné váhy. Díky přidání vlákniny do krmiva se zvýší jeho objem a zvířata se tak cítí příjemně nasycena, přestože kalorický příjem zůstává stejný.  Dieta je pak mnohem příjemnější.

Neutrální příloha – Lunderland-vlákninu lze využít při různých vylučovacích dietách, alergiích, potravinových nesnášenlivostech, nebo pokud zvíře odmítá zeleninu, obilniny či ovoce - jako doplnění potřebné vlákniny do jídelníčku. Při nádorových onemocněních nebo diabetu lze pomocí vlákniny snížit obsah sacharidů v krmné dávce, aniž by se muselo snížit celkové množství balastních látek.

Pro každý věk – U štěňat přispívají balastní látky ke správnému vývoji střevních klků, u starších psů oceníme kvalitnější vstřebávání živin, lepší látkovou výměnu, optimalizaci trávení, snadnější a pravidelné vyprazdňování střev, podporu jejich činnosti a pohybu a větší objem stolice díky navázané vodě.

Složení

100% nerozpustná celulóza v prášku, chuťově i pachově neutrální, bez dalších přísad. Získaná z rostlinných buněčných stěn.

přidané látky: ŽÁDNÉ

Doplněk výživy Lunderland Balaststoffasern neobsahuje žádné syntetické látky >> přidány nejsou umělé vitamíny, anorganické minerály, laciná plniva, chemické konzervanty ani jiná éčka. Složen je pouze z přírodních organických komponentů >> proto je dobře přijímán a nezatěžuje orgány látkové výměny.

Postup přípravy

Nepřidávat vodu - Vláknina se nemusí extra namáčet, jen při krmení suchým krmivem nebo při zácpě (při nutnosti změkčit stolici) doporučujeme přidat trochu vody. V žádném případě by hladina vody neměla sahat nad vlákninu. V případě BARFu a krmiva z konzervy většinou postačuje přirozená vlhkost už obsažená v krmivu.

Pozvolný návyk – Důležité je, aby si zvíře na vlákninu zvykalo pomalu. Zpočátku by se nemělo krmit více než ¼ až ½ čajové lžičky do jedné krmné dávky. Množství vlákniny postupně a rovnoměrně navyšujte během jednoho týdne, u citlivých zvířat během dvou týdnů, až na cílové množství. Pokud krmíte ve více dávkách v průběhu dne, je vhodné doporučené denní množství rozdělit rovnoměrně do všech krmných dávek.

Krmení granulemi: Granule ponižte zhruba o takové množství, jaké chcete nahradit vlákninou. Vlákninu buď nasypte přímo na granule, nebo granule a případně i vlákninu trochu navlhčete.

Krmení BARFem či konzervami: Krmivo ponižte zhruba o takové množství, jaké chcete nahradit vlákninou. Vlákninu jednoduše vmíchejte do masa. Pokud je krmná směs příliš hustá, můžete přidat trochu vody.

Doporučené dávkování

Minimum a maximum - Vlákninou nahrazujte minimálně 5 % ale maximálně 10 % z normálního objemu denní krmné dávky (podle váhy zvířete). Například: místo 1 kg celkového množství krmiva podejte jen 950 g krmiva a 50 g vlákniny (a v případě potřeby trochu vody). V případě maximální dávky: místo 1 kg celkového množství krmiva podejte jen 900 g krmiva a 100 g vlákniny (a v případě potřeby trochu vody).

Dávkování podle váhy - Alternativně lze vlákninu dávkovat podle kg tělesné hmotnosti. V takovém případě doporučujeme podávat alespoň 0,5 g a maximálně 1 g na jeden kilogram tělesné hmotnosti. 1 zarovnaná odměrka Lunderland (není součástí balení), případně 1 lehce navršená běžná čajová lžička = cca 1 g.

Upozornění

Při nesprávné přípravě může dojít k průjmu. To je skoro vždy způsobené příliš velkým množstvím vlhkosti nebo příliš rychlou změnou krmné dávky. Průjem se ale zpravidla velmi rychle normalizuje po vysazení vlákniny nebo správnou úpravou krmení.
Po krmení by se především psi velkých plemen neměli motivovat k pohybu; měli by spíše odpočívat.
Tato vláknina je vhodná k přípravě dietních plánů, nebo podávaná po určité časové období. Lze ji podávat i dlouhodobě, avšak v takovém případě doporučujeme konzultovat krmení s veterinářem.
​Zvíře musí mít vždy k dispozici dostatek vody!

Kočky

Vláknina bez škrobů - U koček vláknina pomáhá po každodenním rituálu čištění srsti lépe vyloučit spolykanou srst (působí proti vzniku bezoárů). Navíc je tento produkt dobrou možností, jak do každodenní krmné dávky dostat dostatek vlákniny, aniž by se zbytečně navyšovalo množství škrobů – kočky totiž nemohou škroby trávit.

Zařazení podle legislativy: Krmná surovina pro psy a kočky.

Výrobce: Lunderland-Tierfutter GmbH, Altmärker Str. 1, 29410 Salzwedel – OT Brietz, info@lunderland.de , Germany.

 

 Název: Lunderland Vláknina 800 g

 Cena s DPH: 99

Cena s DPH: 99 Kč

Košík je prázdný.

UPOZORNĚNÍ

PÁTEK 25.9. ZAVŘENO

DOPRAVA ZDARMA

PPL - Při nákupu nad 2000 Kč

Rozvoz po Opavě zdarma při nákupu nad 500 Kč

Rozvozy každý den před nebo po pracovní době

zboží v e-shopu: 1534 e-shop systém banan.cz

Důležité informace

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Reklamační řád
Elektronická evidence tržeb
Prohlášení o používání cookies
GDPR

Kontakt

Lucie Chovancová
tel: 777 807970
e-mail: info@masokrmiva.cz
Sídlo firmy: Jamnická 6/5, 746 01 Opava Vlaštovičky
Prodejna: Nákladní 26, 746 01 Opava

Chovatelská stanice

Bohemia Luaro
Československý vlčák

 

Copyright 2010-2020 masokrmiva.cz