VITAMÍN C - Kyselina L-ascorbová 800 g

VITAMÍN C - Kyselina L-ascorbová 800 g

 Popis: 

Složení :  Kyslelina L-ascorbová - 99,9 %
Obsah účinné látky v 1 g:   1000 mg vitamínu C
Charakteristika: Vitamínem C se nazývá kyselina L-askorbová. Je to ve vodě rozpustná živná látka (živina) a vitamín nezbytný k životu a udržení tělesného zdraví lidí i zvířat.Většina zvířat a rostlin si syntetizuje vitamín C sama a nepotřebuje běžně žádné jeho přídavky. Na celém světě se tak nedokážou přirozenou cestou zásobovat vitamínem C pouze člověk, některé druhy primátů, morčata, kapybara, indický netopýr, mezi ptactvem pak červení bulbulové a z vodní říše pstruh duhový a losos.


Význam Vitamínu C v každém organizmu:
podílí se na syntéze kolagenu
podporuje tkáňové dýchání
podporuje vztřebávání železa
stimuluje tvorbu bílých krvinek
podporuje růst organizmu
podporuje vývoj kostí, zubů a chrupavek
podílý se na detoxikaci organizmu
je pro tělo významný antioxidant
podílý se na celkovém posílení imunity
 
Proč dávat Vitamín C psovi: I když si pes umí vytvářet vitamín C v těle sám syntézou glukózy v játrech, stačí mu to jen na pokrytí potřeb jeho základních metabolických funkcí v klidném životním režimu. Pokud je však pes i v menší zátěži ( např. výcvik ) zvyšuje se potřeba vitamínu C tak, že už jeho samotná produkce není pro psa dostačující. Při vysoké nebo extrémní zátěži a vypjetí ( vytrvalostní nebo sprinterské závody, pracovní činnost, myslivost, stres, zimní období, aj. ) nebo u štěňat velkých a obřích plemen je pak samotvorba Vitamínu C pro psa velmi nedostačující.  
 
Vitamín C má u psů největší význam ( dle poznatků součastných výzkumů ):
naprosto nezbytný při biosyntéze kolagenu a následné tvorbě specifických kolagenních vláken nutných ke stavbě chrupavek i kostí
při stavbě a vývoji kostí v ranném věkuí psa - především u velkých a obřích plemen
při prevenci proti artóze a degenerativním změnám kloubů, vazů a šlach v pokročilém věku psa
při pokročilé artóze a atrofovaných tkáních či kostech má tišící účinek, časté je i zlepšení stavu
u obézních psů podporuje syntézu carnitinu, který je odpovědný za odbourávání tuků. 
ve stresu a při větším pracovním zatížení
silný antioxidant a detoxikant


Dávkování:  U psů se za účinné prokázalo používání mnohem vyšších dávek než u lidí. Psi mají mnohem rychlejší metabolismus a účel využití je především pro podporu výživy pohybového aparátu, kde ho je potřeba větší množství. Člověk není tak aktivní a využívá jej především na podporu imunity.
Preventivně - mladým psům ve vývoji, aktivním psům v běžné zátěži, stárnoucím zdravým psům: 2 - 4x týdně 1 g / 10 kg hmotnosti psa / den. Max. 4 g / den u velkých psů.
Ideálně ke krmivu s obsahem kolagenu - maso ( kližka, hovězí krk, žaludky, vnitřnosti, aj. ), masové konzervy, naše Kolagenové salámyŽraločí chrupavkaKloubní doplňky výživy, nebo při užívání Beta glukanu
Akutně - při velké zátěži, ve stresu, při podvýživě, u týraných psů, při již probíhající artróze a jiných problémech kostního aparátu:
Denně do zmírnění příznaků 1,5 - 2 g / 10 kg psa / den. Max. 6-8 g / den u velkých psů. U chronických poruch kloubů po 3 - 4 týdnech přejít na dávku 3 - 4x týdně.
Horní dávku nasycení organizmu vitamínem C poznáte podle měkčí stolice psa. V takovém případě dávku trochu zmírněte.
 
Jak aplikovat vitamín C:  Vitamín C je v čisté formě dosti kyselý a pes jej samostatně většinou nepříjme. Krmíte-li 2x denně, rozdělte celodenní dávku Vitamínu C na poloviny a přidejte jednu část do každé krmné dávky. Ideální je aby krmivo  bylo vlhké a "céčko" se na něj nalepilo - maso, granule, přílohy nebo dát i do celodenní dávky vody, kde se kyselost ztratí. Do vody můžete přidat i Protein mix 86, který vodu psovi významě zchutní a pes ji vypije, i když by čistou vodu s "céčkem" jinak nepřijal. 
Ani vysoká jednorázová dávka vitamínu C, přijatá např. omylem, zvíře nijak neohrozí. Nadbytečný vitamín C se z těla snadno vyloučí močí.

 

 Název: VITAMÍN C - Kyselina L-ascorbová 800 g

 Cena s DPH: 268

Cena s DPH: 268 Kč

Košík je prázdný.

Pf2020

DOPRAVA ZDARMA

PPL - Při nákupu nad 2000 Kč

Rozvoz po Opavě zdarma při nákupu nad 500 Kč

zboží v e-shopu: 1712 e-shop systém banan.cz

Důležité informace

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Reklamační řád
Elektronická evidence tržeb
Prohlášení o používání cookies
GDPR

Kontakt

Lucie Chovancová
tel: 777 807970
e-mail: info@masokrmiva.cz
Sídlo firmy: Jamnická 6/5, 746 01 Opava Vlaštovičky
Prodejna: Nákladní 26, 746 01 Opava

Chovatelská stanice

Bohemia Luaro
Československý vlčák
www.ceskoslovenskyvlcak.eu

 

Copyright 2010-2020 masokrmiva.cz