Maso & krmiva

Doplňkové krmivo cdVet Fit-Crock Energy&Lac 12,5 kg

pro psy v zátěží, březí a kojící feny
Cena s DPH
2 250,00 ,-
Cena bez DPH
1 956,52 ,-
Počet

Popis produktu

cdVet Fit-Crock Energy&Lac
je regenerační doplňkové krmivo pro zaopatření během zvýšené potřeby bílkovin, kterou mají psi v zátěži, stejně jako březí a laktující feny. Jde o za studena lisované granule, neextrudované, s přírodními vitamíny a minerály. Kromě velikého podílu masa obsahují také extrahovaná hroznová jadérka, rozmarýn a směs vybraných léčivých bylin. Dobře vyvážené složení přírodních látek v krmivu cdVet Fit-Croc Energy&Lac pokrývá široké výživové spektrum také v oblasti stopových prvků a zajišťuje tak optimální základní výživu psů na přírodní bázi. Bílkoviny hrají v krmení psa důležitou roli. Skládají se z aminokyselin, z nichž některé jsou esenciální, organizmus je tedy potřebuje získat stravou. Pro stavbu a zachování tělesné hmoty jsou bílkoviny velice důležité. Pomáhají během různých procesů látkové přeměny, jako je např. tvorba hormonů, krve, sekretu a enzymů, růst a také tvorba svaloviny. Větší potřebu mají feny od druhé poloviny březosti a během laktace; nedostatek se může projevit špatným růstem štěňat nebo také nedostatkem mléka. Přestože při získávání energie hrají bílkoviny méně důležitou roli, může z cíleného krmení větším množstvím bílkovin profitovat i pes ve vysoké zátěži. V tomto případě jde ale spíše jen o krátkodobé krmení. To může pomoci s regenerací po těžké dlouhodobé zátěži a předcházet problémům z nedostatku bílkovin, jako je chudokrevnost a oslabené svalstvo. Fit-Crock Energy&Lac navíc obsahuje velké množství krevní moučky, která je bohatá na esenciální aminokyseliny (např. lysin, methionin, cystin, threonin, tryptophan) a životně důležité elektrolyty (jako je sodík a draslík)

SLOŽENÍ:
Jehněčí moučka, krevní moučka, moučka z mořských ryb, hovězí tuk, zvápenatělé mořské řasy,řasy, sladové klíčky, kopřiva, březový list, ostropestřec mariánský, smetanka lékařská, extrakt z jader hroznového vína, rozmarýn

DÁVKOVÁNÍ:
Jestliže má Váš pes zvýšenou potřebu bílkovin, ¼ až 1/3 denní krmné dávky zamìòte za Fit-Crock Energy&Lac. Feny v posledních 10 dnech bøezosti pomalu zvykejte na pøídavek tìchto granulí, potom krmte až do konce laktace, ani v tomto pøípadì by ale denní dávka Fit-Crock Energy&Lac nikdy nemìla pøesáhnout ¼ až 1/3 denní krmné dávky. Psy v zátěži nekmte těmito granulemi déle než 1 týden (po těžké, dlouhodobé zátěži). Krmivo je také vhodné přidávat psům, kteří na obyčejném Fit-Crocku ztrácí váhu, protože mají větší energetickou potřebu (např. když majitel nechce podávat čerstvé maso). cdVet Fit-Crock Energy&Lac je koncipován výhradně pro přikrmení při zvýšené potřebě bílkovin – doporučujeme krmení konzultovat s expertem na výživu, protože přebytek bílkovin ve stravě může vést ke zdravotním problémům.


Olej lisovaný za studena

Díky dražší, ale mnohem šetrnější metodě získávání oleje lisováním rostlin za studena obsahuje olej maximum přírodních vitamínů a mastných kyselin.

Poznámka:  Při běžné produkci oleje horkou rafinací je velká část vitamínů a mastných kyselin v olejích teplem zničena.


Krevní moučka

Pro použití krevní moučky do receptury tohoto přírodního krmiva byli panu Dingmannovi vzorem vlci, kteří z kořistí konzumovali také i krev obsahující další bohaté spektrum významných minerálních látek.

Mléko a mléčné produkty

Použitím těchto mléčných složek se opět vracíme k přírodě, protože vlci ze svých kořistí jedli také vemínka obsahující i mléko (rovněž dodavatel minerálních látek a vitamínů).


Směs vybraných léčivých bylin cdVet Fit-Crock Energy&Lac

Pečlivě vybraná směs kvalitních léčivých bylin a přírodní ovocné extrakty z vlastní produkce cdVet podporují optimalizaci látkové výměny a organismu dodávají široké spektrum vitamínů a pro zdraví nepostradatelných stopových prvků.

V této vybrané směsi léčivých bylin jsou například:


●  Kopřiva

●  Rozmarín

●  Březové listy

●  Extrakt z hroznového vína

●  Silybum marianum (Ostropestřec mariánský)

●  Taraxacum officinale (Smetanka lékařská)

 

Jakostní znaky krmiva cdVet Fit-Crock Energy&Lac

Hrubý protein 61%, hrubý tuk 14,4%, hrubá vláknina 0,4%, hrubý popel 10,8%, kalcium 3,2%, fosfor 1,6% 

Poznámka:
  Obsah proteinů a tuků je oproti často velkým podílům v extrudovaných granulích optimalizován pro skutečnou aktivitu rodinných psů (nadbytek proteinů a tuků musí organismus s následky přetížení odbourat).


Přidané látky na Kg (aditiva): ŽÁDNÉ

Ano, krmivo cdVet Fit-Crock Energy&Lac skutečně neobsahuje žádné syntetické přidané látky (aditiva) a proto nezatěžuje chemickými látkami orgány látkové výměny. Přírodní krmivo cdVet Fit-Croc se bez syntetických vitamínů za cenu kratší trvanlivosti (5 až 6 měsíců) obejde, protože díky šetrnému lisování za studena obsahuje původní, čistě přírodní vitamíny, minerální látky a stopové prvky.


Technologie lisování krmiva za studena

Krmivo cdVet Fit-Crock Energy&Lac je na rozdíl od termicky extrudovaných krmiv vyrobeno sice pomalejší, ale zato velmi šetrnou technologií slisováním za studena. Tato technologie zajišťuje, že všechny přírodní vitamíny a minerály zůstanou ve své původní podobě (a také v původním celém spektru) organismu k disposici. Vzorem pro vznik tohoto krmiva je příroda, podle které se výrobce majitel firmy cdVet a tvůrce receptur pan Dingmann orientuje. 
 

Konzervace, exspirace a skladování krmiva cdVet Fit-Crock Energy&Lac

Krmivo cdVet Fit-Crock Energy&Lac je konzervováno pouze obsaženými přírodními vitamíny, které nezatěžují organizmus psa. Daň za absenci syntetických konzervačních látek je kratší doba trvanlivosti. Krmivo Fit-Crock skladujeme v suchu, mimo dosah slunečného záření a při pokojové teplotě maximálně do 25 stupňů.

Krmivo cdVet Fit-Crock má od data výroby dobu expirace: na jaře a v létě 5 měsíců, na podzim a v zimě 6 měsíců. (Baron expeduje krmiva cdVet Fit-Crock s minimální dobou expirace 2 měsíce.)

Poznámka:
  U běžných, termicky extrudovaných krmiv se syntetickými konzervanty je doba exspirace 1až 2 roky.


Identifikace krmiva cdVet Fit-Crock Energy&Lac

Výrobní číslo každé šarže je uvedeno na obalu. Vzorky každé vyrobené šarže krmiva cdVet Fit-Croc jsou ve vlastní laboratoři kontrolovány a pro potřeby případných zpětných dotazů jsou výsledky těchto laboratorních rozborů archivovány. 


Informace ke kvalitě masa v krmivu cdVet Fit-Crock Energy&Lac

V krmivu cdVet Fit-Crock je výhradně jehněčí a ovčí maso z porážky jatek pro lidskou potřebu, která nedělají nucený výsek (nezpracovávají uhynulá zvířata). Vedle největšího podílu svaloviny a masových odřezků jsou do krmiva záměrně přidány také tyto vybrané vedlejší produkty, které pro zdravou širokospektrální výživu psi potřebují: ledviny, játra, žaludky, srdce, plíce, vemínka, mleté malé a chrupavčité kosti.

Poznámka
: V nabídce těchto jatek jsou pro výrobce psích krmiv také levnější vedlejší zvířecí produkty, obsahující rozemleté velké kosti, rohy, kopyta, mozek, srst, exkrementy a moč. Tyto vedlejší zvířecí produkty majitel firmy cdVet pan Dingman nekupuje, protože je přesvědčen, že do zdravého a přírodního krmiva pro psy tyto komponenty nepatří.

 


Fotky produktu