Maso & krmiva

Lisované krmivo cdVet Fit-Crock Classic MINI 12,5 kg

pro psy malých plemen, obsahuje až 65% jehněčího a ovčího masa
Cena s DPH
1 500,00 ,-
Cena bez DPH
1 304,35 ,-
Počet

Popis produktu

Lisované krmivo pro malé psy cdVet Fit-Croc Mini
cdVet Fit-Croc Mini je za studena lisované (neextrudované) suché krmivo pro dospělé psy malých plemen s přírodními vitamíny a minerály (neobsahuje syntetické).

Kromě velikého podílu masa (až 65% jehněčí & ovčí) obsahuje také semínka z cukrové řepy, olej lisovaný za studena, karotku, krevní moučku, extrakt z hroznového vína, rozmarýn a směs vybraných léčivých bylin. Dobře vyvážené složení přírodních látek v krmivu cdVet Fit-Croc Mini pokrývá široké výživové spektrum také v oblasti stopových prvků a minerálních látek a zajišťuje tak optimálně základní výživu štěňat na přírodní bázi.
Válečkové lisované brikety mají průměr 6 milimetrů, délku cca 10 až 15 milimetrů.

Složení krmiva cdVet Fit-Croc Mini:

Kukuřice, 50-65% masa a vedlejší masové produkty (100% jehněčí & ovčí z jatek), rýže natural, karotka, krevní moučka, rybí moučka, pivní kvasnice, hovězí tuk, kukuřičné klíčky, semínka z cukrové řepy, za studena lisovaný rostlinný olej (přírodní), melasa, mléko a mléčné produkty, lněná semínka, mořské řasy, sladové klíčky, kopřiva, březové listy, Silybum marianum (Ostropestřec mariánský), Taraxacum officinale (Smetanka lékařská), extrakt z hroznového vína, rozmarýn, směs vybraných léčivých bylin cdVet

Jakostní znaky:

Proteiny 19,90%, tuky 6,70%, vláknina 3,30%, popel 4,90%, kalcium 1,15%, fosfor 0,75%

Poznámka:  Obsah proteinů a tuků je v tomto štěňecím krmivu vyšší nežli u krmiv pro psy dospělé, a současně je oproti často velkým podílům v extrudovaných granulích optimalizován pro skutečnou aktivitu štěňat rodinných psů (nadbytek proteinů a tuků musí organismus s následky přetížení odbourat).

 Krmivo cdVet Fit-Croc Mini s přírodními vitamíny neobsahuje žádné syntetické látky a obsažené byliny podporují přirozené čistění střev. Nebobtná v žaludku (nezvětšuje objem), čímž minimalizuje riziko přetočení (torze) žaludku.

 Doporučená krmná dávka krmiva cdVet Fit-Croc Mini na 1 den
Nejmenší pes (1až 5kg): …..…… 50 až 100 gramů
Malý pes (5 až 10kg): …..…….… 100 až 200 gramů
Střední pes (10 až 20kg): ……… 200 až 300 gramů 
 

Informace k vybraným složkám krmiva cdVet
Olej lisovaný za studena
Díky dražší, ale mnohem šetrnější metodě získávání oleje lisováním rostlin za studena obsahuje olej maximum přírodních vitamínů a mastných kyselin.
Poznámka:  Při běžné produkci oleje horkou rafinací je velká část vitamínů a mastných kyselin v olejích teplem zničena.

Krevní moučka
Pro použití krevní moučky do receptury tohoto přírodního krmiva byli panu Dingmannovi vzorem vlci, kteří z kořistí konzumovali také i krev obsahující další bohaté spektrum významných minerálních látek.

Mléko a mléčné produkty
Použitím těchto mléčných složek se opět vracíme k přírodě, protože vlci ze svých kořistí jedli také vemínka obsahující i mléko (rovněž dodavatel minerálních látek a vitamínů).

Civilizační choroby, alergie a kožní problémy psů
Za studena lisované krmivo cdVet je vedle přirozené syrové stravy ideální krmivo pro zdravá stěňata a osvědčená výživová prevence v předcházení zdravotním problémům jako například: kožní problémy, alergie, onemocnění kloubů, reprodukční, trávící nebo jiné potíže.
 

Přidané látky na Kg (aditiva): ŽÁDNÉ
Ano, krmivo cdVet  skutečně neobsahuje žádné syntetické přidané látky (aditiva) a proto nezatěžuje chemickými látkami orgány látkové výměny. Přírodní krmivo cdVet  se bez syntetických vitamínů za cenu kratší trvanlivosti (5 až 6 měsíců) obejde, protože díky šetrnému lisování za studena obsahuje původní, čistě přírodní vitamíny, minerální látky a stopové

Technologie lisování krmiva za studena
Krmivo cdVet je na rozdíl od termicky extrudovaných krmiv vyrobeno sice pomalejší, ale zato velmi šetrnou technologií slisováním za studena. Tato technologie zajišťuje, že všechny přírodní vitamíny a minerály zůstanou ve své původní podobě (a také v původním celém spektru) organismu k disposici. Vzorem pro vznik tohoto krmiva je příroda, podle které se výrobce majitel firmy cdVet a tvůrce receptur pan Dingmann orientuje.

Konzervace, exspirace a skladování krmiva cdVet
Krmivo cdVet fit-croc mini je konzervováno pouze obsaženými přírodními vitamíny, které nezatěžují organismus štěňat. Daň za absenci syntetických konzervačních látek je kratší doba trvanlivosti krmiva. Krmivo Fit-Croc skladujeme v suchu, mimo dosah slunečného žáření a při pokojové teplotě maximálně do 25 stupňů.

Krmivo cdVet má od data výroby dobu exspirace: na jaře a v létě 5 měsíců, na podzim a v zimě 6 měsíců.

Poznámka:  U běžných, termicky extrudovaných krmiv se syntetickými konzervanty je doba exspirace 1až 2 roky.


Identifikace krmiva cdVet
Výrobní číslo každé šarže (Charge) je uvedeno na obalu. Vzorky každé vyrobené šarže krmiva cdVet Fit-croc mini jsou ve vlastní laboratoři kontrolovány a pro potřeby případných zpětných dotazů jsou výsledky těchto laboratorních rozborů archivovány.

Informace k množství masa v krmivu cdVet
Podle platných předpisů evropské unie je složení tohoto krmiva deklarováno sestupně (od největšího podílu zleva doprava). Při sečtení obsaženého množství jehněčího, ovčího a rybího masa a přepočtení všech složek krmiva na původní hmotnosti v syrovém stavu (před vysušením) je podíl masových složek v tomto krmivu 50 až 65%. Tento velký obsah masových složek odpovídá podle přírodního vzoru skutečným výživovým potřebám psa.

Informace ke kvalitě masa v krmivu cdVet
V krmivu cdVet je výhradně jehněčí a ovčí maso z porážky jatek pro člověčí potřebu, která nedělají nucený výsek (nezpracovávají uhynulá zvířata). Vedle největšího podílu svaloviny a masových odřezků jsou do krmiva záměrně přidány také tyto vybrané vedlejší produkty, které pro zdravou širokospektrální výživu psi potřebují: ledviny, játra, žaludky, srdce, plíce, vemínka, mleté malé a chrupavčité kosti.

Poznámka:  V nabídce těchto jatek jsou pro výrobce psích krmiv také levnější vedlejší zvířecí produkty obsahující ale rozemleté velké kosti, rohy, kopyta, mozek, srst, exkrementy a moč. Tyto vedlejší zvířecí produkty majitel firmy cdVet pan Dingman nekupuje, protože je přesvědčen, že do zdravého a přírodního krmiva pro psy tyto komponenty nepatří

 

Fotky produktu