Maso & krmiva

Lisované krmivo cdVet Fit-Crock Sensitive 12,5 kg

bez obilovin pro dospělé psy velkých plemen
Cena s DPH
2 100,00 ,-
Cena bez DPH
1 826,09 ,-
Počet

Popis produktu

Lisované krmivo pro malé psy cdVet Fit-Croc sensitive
je za studena lisované (neextrudované) suché krmivo pro psy s přírodními vitamíny a s přírodními minerály (místo umělých). Kromě velikého podílu masa (60% jehněčí & ovčí) obsahuje Fit-Crock SENSITIVE také semínka z cukrové řepy, olej lisovaný za studena, karotku, krevní moučku, extrakt z hroznového vína, rozmarýn a směs vybraných léčivých bylin cdVet. Fit-Crock SENSITIVE neobsahuje žádné obilniny a rostlinné složky zastupuje největším podílem Topinambur hlíznatý (hlízy podobné bramborám). Dobře vyvážené složení přírodních látek v tomto krmivu pokrývá široké výživové spektrum také v oblasti stopových prvků a minerálních látek čímž zajišťuje optimální základní výživu psů na přírodní bázi. Krmivo SENSITIVE je zdravé a velmi chutné zpestření jídelníčku, pomáhá při redukci nadváhy a je šetrnou výživou pro psy s poruchami látkové výměny. Válečkové lisované briketky mají průměr 15 milimetrů, délku cca 20 milimetrů a jsou touto svojí velkostí určeny pro psy střední a velké. 

Složení krmiva cdVet Fit-Croc sensitive:
Topinambur, brambory, maso a vedlejší masové produkty (100% jehněčí & ovčí z jatek), krevní moučka, karotka, mořské ryby, semínka z cukrové řepy, pivní kvasnice, hovězí tuk, za studena lisovaný rostlinný olej, melasa, lněné semínko, mořské řasy, sladové klíčky, kopřivy, březové listy, Silybum marianum (Ostropestřec mariánský), Taraxacum officinale (Smetanka lékařská), extrakt z hroznového vína, směs vybraných léčivých bylin cdVet.

Jakostní znaky:

Proteiny 19,90%, tuky 7,5%, vláknina 8,5%, popel 4,8%, kalcium 1,35%, fosfor 0,75%

 Krmivo cdVet Fit-Croc  s přírodními vitamíny neobsahuje žádné syntetické látky a obsažené byliny podporují přirozené čistění střev. Nebobtná v žaludku (nezvětšuje objem), čímž minimalizuje riziko přetočení (torze) žaludku.

 

Doporučená krmná dávka krmiva cdVet Fit-Croc na 1 den
Velikostí briketek je toto krmivo určeno pro větší a velké psy. Nicméně první dvě kategorie (Nejmenší pes a Malý pes) jsou zde uvedeny, protože někteří malí psi rádi koušou poměrně velké kousky tohoto přírodně chutného krmiva.

Nejmenší pes (1až 5kg): …..…… 50 až 100 gramů
Malý pes (5 až 10kg): …..…….… 100 až 200 gramů
Střední pes (10 až 20kg): ……… 200 až 300 gramů
Velký pes (20 až 35kg): ……....... 300 až 400 gramů
Největší pes (nad 35kg): ……..... 400 až 600 gramů

Informace k vybraným složkám krmiva cdVet

Topinambur hlíznatý,
který v krmivu pro psy Fit-Crock SENSITIVE zastupuje největším podílem rostlinné složky pochází od indiánů ze Severní Ameriky, odkud byl začátkem sedmnáctého století převezen do Francie, kde se rozšířil a dodnes se zde pěstuje (vedle brambor) jako potravina. U nás v současné době Topinambur není příliš rozšířený a znám byl dříve jako "židovské brambory“. Provází ho také lidová léčitelská zkušenost: „Topinambur je diabetická brambora vhodná při žaludečních vředech a při potížích s játry a žlučníkem“.

Topinambur hlíznatý je rostlina dorůstající do výšky tří metrů a na stonku s velkými listy má žluté květy. Jako potravina nebo krmivo se pěstuje pro hlízy podobné bramborám, které mají nasládlou chuť. Topinambur je mimořádně bohatý na vitamíny, minerální látky, stopové prvky a obzvláště přínosný je pro svůj vysoký obsah kalia (460 mg pro 100 g) magnesia, kalcia, síry, kyseliny křemičité, železa a fosforu.

Bohatý je Topinambur také na vitaminy (například: Karoten, B1, B2, B6), kyselinu nikotinovou, vitamin C, D, biotin a jeho cukry (ovocný a hroznový) jsou ve složení podobném jako je ve včelím medu. Významnou zásluhu na dietetické receptuře krmiva Fit-Crock SENSITIVE však má především prebiotický Inulin, který je ve velkém množství v Topinamburu obsažen.
 
Inulin je polysacharid, který v buňkách hvězdicovitých rostlin slouží jako zásobní látka pro případ nedostatku. V tenkém střevě je inulin nestravitelný (chová se jako rozpustná vláknina) a proto v tlustém střevě působí s prebiotickým efektem pozitivně na bakteriální mikroflóru (bifidobakterie jsou posilovány a hnilobné bakterie odbourávány). Inulin tak ve střevě podporuje lepší příjem minerálií a pozorován byl také jeho pozitivní vliv na tvorbu a zhodnocení esenciálních mastných kyselin. Protože nasládlý inulin na rozdíl od cukru není stravitelný, tak nezvyšuje hladinu krevního cukru a kromě snižování pocitu hladu se výborně osvědčil při cukrovce (Diabetes Mellitus) a ostatních poruchách látkové výměny. 
 

Krevní moučka
Pro použití krevní moučky do receptury tohoto přírodního krmiva byli panu Dingmannovi vzorem vlci, kteří z kořistí konzumovali také i krev obsahující další bohaté spektrum významných minerálních látek.

Mléko a mléčné produkty
Použitím těchto mléčných složek se opět vracíme k přírodě, protože vlci ze svých kořistí jedli také vemínka obsahující i mléko (rovněž dodavatel minerálních látek a vitamínů).

Civilizační choroby, alergie a kožní problémy psů
Za studena lisované krmivo cdVet je vedle přirozené syrové stravy ideální krmivo pro zdravá stěňata a osvědčená výživová prevence v předcházení zdravotním problémům jako například: kožní problémy, alergie, onemocnění kloubů, reprodukční, trávící nebo jiné potíže.

léčivé byliny
Pečlivě vybraná směs kvalitních léčivých bylin a přírodní ovocné extrakty z vlastní produkce cdVet podporují optimalizaci látkové výměny a organismu dodávají široké spektrum vitamínů a pro zdraví nepostradatelných stopových prvků.


Přidané látky na Kg (aditiva): ŽÁDNÉ
Ano, krmivo cdVet  skutečně neobsahuje žádné syntetické přidané látky (aditiva) a proto nezatěžuje chemickými látkami orgány látkové výměny. Přírodní krmivo cdVet  se bez syntetických vitamínů za cenu kratší trvanlivosti (5 až 6 měsíců) obejde, protože díky šetrnému lisování za studena obsahuje původní, čistě přírodní vitamíny, minerální látky a stopové

Technologie lisování krmiva za studena
Krmivo cdVet je na rozdíl od termicky extrudovaných krmiv vyrobeno sice pomalejší, ale zato velmi šetrnou technologií slisováním za studena. Tato technologie zajišťuje, že všechny přírodní vitamíny a minerály zůstanou ve své původní podobě (a také v původním celém spektru) organismu k disposici. Vzorem pro vznik tohoto krmiva je příroda, podle které se výrobce majitel firmy cdVet a tvůrce receptur pan Dingmann orientuje.

Konzervace, exspirace a skladování krmiva cdVet
Krmivo cdVet fit-croc mini je konzervováno pouze obsaženými přírodními vitamíny, které nezatěžují organismus štěňat. Daň za absenci syntetických konzervačních látek je kratší doba trvanlivosti krmiva. Krmivo Fit-Croc skladujeme v suchu, mimo dosah slunečného žáření a při pokojové teplotě maximálně do 25 stupňů.

Krmivo cdVet má od data výroby dobu exspirace: na jaře a v létě 5 měsíců, na podzim a v zimě 6 měsíců.

Poznámka:  U běžných, termicky extrudovaných krmiv se syntetickými konzervanty je doba exspirace 1až 2 roky.


Identifikace krmiva cdVet
Výrobní číslo každé šarže (Charge) je uvedeno na obalu. Vzorky každé vyrobené šarže krmiva cdVet Fit-croc mini jsou ve vlastní laboratoři kontrolovány a pro potřeby případných zpětných dotazů jsou výsledky těchto laboratorních rozborů archivovány.

Informace k množství masa v krmivu cdVet
Podle platných předpisů evropské unie je složení tohoto krmiva deklarováno sestupně (od největšího podílu zleva doprava). Při sečtení obsaženého množství jehněčího, ovčího a rybího masa a přepočtení všech složek krmiva na původní hmotnosti v syrovém stavu (před vysušením) je podíl masových složek v tomto krmivu 50 až 65%. Tento velký obsah masových složek odpovídá podle přírodního vzoru skutečným výživovým potřebám psa.

Informace ke kvalitě masa v krmivu cdVet
V krmivu cdVet je výhradně jehněčí a ovčí maso z porážky jatek pro člověčí potřebu, která nedělají nucený výsek (nezpracovávají uhynulá zvířata). Vedle největšího podílu svaloviny a masových odřezků jsou do krmiva záměrně přidány také tyto vybrané vedlejší produkty, které pro zdravou širokospektrální výživu psi potřebují: ledviny, játra, žaludky, srdce, plíce, vemínka, mleté malé a chrupavčité kosti.

Poznámka:  V nabídce těchto jatek jsou pro výrobce psích krmiv také levnější vedlejší zvířecí produkty obsahující ale rozemleté velké kosti, rohy, kopyta, mozek, srst, exkrementy a moč. Tyto vedlejší zvířecí produkty majitel firmy cdVet pan Dingman nekupuje, protože je přesvědčen, že do zdravého a přírodního krmiva pro psy tyto komponenty nepatří

 

Fotky produktu