BARF přirozená výživa | Naše služby :: Maso & krmiva

BARF
= syrová strava: syrové maso, kosti, zelenina, ovoce, bylinky.
= výživa masožravých domácích zvířat přirozeným způsobem

Stále častěji se nás lidé ptají na to, jaký druh potravy je pro psa nejlepší. Jelikož je pes převážně masožravec, tak je to logicky maso – syrové maso. Snad všichni víme, že pes je masožravec, tak proč ho nerespektujeme jako masožravce při krmení?
Lidé bohužel zapomínají na to, že pes se vyvinul z vlka. Spousta z nás si myslí, že ten náš malý pejsek nemůže mít s vlkem nic společného, tak přece nemusí být krmen jako vlk. Ano, vzhledově a povahově už vlk nemá se psem téměř nic společného, (až na vyjímky) ale výživové potřeby a trávení má pes pořád stejné jako vlk! Zažívací soustava vlka a psa se neliší. Jakýkoliv organismus potřebuje stovky, spíše tisíce let, aby se přeorientoval na totální změnu stravy, takže bude ještě chvíli trvat, než z masožravého psa vyrobíme psa granulového :-)
Pes má stále zuby uzpůsobené pro ulovení a sežrání kořisti. Pomocí špičáků zabije kořist, stoličkami pak drtí maso i kosti.U psů krmených BARFEM zjišťujeme tato zlepšení:
- omezuje tvorbu zubního kamene
- zdravější a lesklá srst
- méně parazitů
- menší objem exkrementů
- menší riziko torze žaludku
- silný imunitní systém
- pevné svaly, šlachy, vazy
- méně růstových problémů


Při správné výživě psa vycházíme z jídelníčku divoce žijících šelem, zejména vlka.

Do jídelníčku vlka patří:
- maso a kosti z ulovené zvěře. Snědením celé kořisti včetně vnitřností, krve, kůže, srsti získává vlk všechny živiny: (bílkoviny, tuk, vitamíny, enzymy, minerály, stopové prvky a balastní látky)
- dále také bobuloviny, ovoce, trávu, luční byliny, kořínky

Do jídelníčku vlka nepatří:
- obiloviny, vlk/pes má zuby a ne zobák, proto obiloviny nejsou jeho hlavní složka potravy, ale v malém množství neuškodí. I v přírodě se k obilovinám vlk dostane a to sežráním žaludku ulovené zvěře.


BARF je pro psa to nejlepší
je to nejpřirozenější a nejlepší způsob výživy psa. Přírodu prostě nenahradíte... Stále více a více chovatelů přechází na krmení syrovým masem. I naši psi vyzkoušeli několik granulí, než mi došlo, že chemie opravdu do psího jídelníčku nepatří a že jenom kvalitně a hlavně pestře krmený pes, může být zdravý pes. V tomto směru věřme přírodě, ta ví nejlíp, co je pro zvíře nejlepší. Příroda nevytvořila psovi zažívací soustavu pro trávení granulí – uměle vytvořené stravě. Proto je přirozené stravě strašně vzdálená.

Z nejnovějších výzkumů a statistik se dovíme, že od dob kdy se začalo krmit průmyslově vyráběnou potravou (granule, nekvalitní konzervy) narůstá množství zdravotních problémů u psů (ale i koček) -  kožní potíže, alergie, oslabení imunity, snížená plodnost, nemoci slinivky, jater a ledvin a v neposlední řadě, všemi obávaná rakovina.

Bohužel tuto metodu výživy neschvalují veterináři. Je to velká škoda, ubylo by totiž spoustu psů alergiků, obézních psů atd. Na druhou stranu se není čemu divit, že nám BARF nedoporučují, co by potom "léčili"?, kdyby tyto nejčastější problémy u psů zmizely. Dokud budou veterináři distributoři a prodejci komerčních značek granulí, tak tomu asi ani jinak nebude a jen a jen to jejich krmivo bude, dle jejich názoru, pro vašeho pejska to nejlepší. Mrzí mě, že nám doktoři v tomo směru svým způsobem "lžou". Už jsem se setkala s názory, že je maso pro psa nevhodné, dokonce i s takovým názorem, že pes maso nesmí...