cdVet Kloubní výživa Arthro Green CLASSIC 70 g

cdVet Kloubní výživa Arthro Green CLASSIC 70 g

 Popis: 

Původní receptura ArthroGreen – výživa kloubů, svalů a šlach s novozélandskou mušlí a s harpagem

cdVet Kloubní výživa z mušle a bylin AthroGreen Classic je čistě přírodní sypký kloubní doplněk výživy z novozélandské zelené mušle (30 %, mrazem sušená, neodtučněná), z cdVet bylin a spiruliny, který výživově podporuje tvorbu a regeneraci tkání pohybového aparátu, především kloubních chrupavek a kloubního mazu. Vhodný je jako dodatečná výživová podpora při problémech, ale i jako prevence např. pro seniory.

Výživa kloubů – Perna canaliculus (novozélandská mušle) přispívá jedinečnou kombinací obsažených látek k ochraně, výživě a regeneraci kloubní chrupavky a významně se podílí na tvorbě kloubního mazu (množství, kvalita). Výživa chrupavek a kloubního mazu je důležitá zejména při artróze. Novozélandská mušle obsahuje mj. glykosaminoglykany a omega-3 nmk.

Harpago – Tento kořen, nazývaný také „Čertův dráp“, se v tradiční medicíně často kombinuje právě s vrbovou kůrou. Je bohatý na tzv. harpagosid, který ovlivňuje metabolismus kyseliny arachidonové, při kterém vznikají látky způsobující bolest a zánět (prostaglandiny, leukotrieny).

Rakytník – Obsahuje vitamín C, vitamíny skupiny B, mj. i B12. Dále dodává kyselinu listovou, stejně jako vitamíny A a E a minerální látky jako např. vápník, železo, hořčík, mangan a sekundární rostlinné látky. Plody rakytníku jsou známé také pro svůj obsah betakarotenu a tříslovin. Vitamín E spolu s vitamínem C tvoří důležitý ochranný faktor buněk (především jejich vodnaté části).  Vitamín C je navíc důležitý např. pro biosyntézu kolagenu a tím i pevnost kostí, chrupavek a pojivového aparátu (šlachy, vazy).

Spirulina – Spirulina je druh sladkovodní sinice. Doplňuje lehce stravitelné bílkoviny, vitamíny, stopové prvky, minerální látky a aminokyseliny. Dále obsahuje např. pigmenty, enzymy důležité pro látkovou výměnu a esenciální mastné kyseliny.

Složení: Novozélandská zelená mušle 30%, extrakt z jader hroznového vína, ginkgo, ďáblův pařát (kořen rostliny Harpago), kopřiva dvoudomá, přeslička rolní, rakytník řešetlákový, spirulina

Analytické složky a obsahy

Hrubý protein 31,6 % • hrubý tuk 6,2 % • hrubá vláknina 12,1 % • hrubý popel 10,8 % • fosfor 0,49 % • vápník 1,46 % • sodík 0,41 %.

Přidané látky: ŽÁDNÉ

Poznámka: Doplněk výživy cdVet ArthroGreen Classic neobsahuje žádné syntetické látky (umělé vitamíny, umělé minerální látky, plniva, konzervanty apod.). Smíchán je pouze z čistě přírodních komponentů. Proto nedochází ke zbytečné zátěži detoxikačních orgánů.

Krmné doporučení

Kočka: ½ odměrky denně.
Malý pes do 10 kg: ½–1 odměrka denně.
Střední pes 10–35 kg: 1–2 odměrky denně.
Velký pes nad 35 kg: 2–4 odměrky denně.

Dávkovací a naběrací odměrka je uvnitř dózy (jedna odměrka odpovídá hmotnosti cca 1 gram).

Kapsle

Malý pes do 10 kg: 1–2 kapsle denně.
Střední od 10–35 kg: 2–4 kapslí denně.
Velký pes nad 35 kg: 4–8 kapslí denně.

Délka užívání

Doba podávání cdVet ArthroGreen při prevenci a mírných potížích je 30–60 dnů. Při větších nebo déle trvajících kloubních potížích podáváme první týden normální (doporučené) dávkování a v následujících dvou až šesti týdnech podáváme dávku dvojitou. Jako zevní péče je vhodný Prokrvovací gel.

Zařazení podle legislativy: Doplňkové krmivo pro psy&kočky.

Účinky novozélandské zelené mušle

1. Díky vysokému obsahu glykosaminoglykanů (především chondroitinsulfátu a heparinu)

Glykosaminoglykany, nazývané také glukosaminglykany, jsou aminocukry, které se skládají z alifaticky na sebe vázaných molekul jednoduchých cukrů. Jsou přirozenou součástí kloubního mazu a kloubní chrupavky. Starají se o vyrovnanou konzistenci kloubního mazu tím, že na sebe vážou vlhkost a tím zajišťují, že kloubní maz nevyschne. Kloubní maz zase dává glykosaminoglykany k dispozici kloubní chrupavce k výstavbě a regeneraci.

V neporušeném kloubu podléhají tyto polysacharidy neustálému procesu stavby a rozkladu, který udržuje rovnováhu. Chybná zatížení, přetížení, záněty kloubů a deficity výživných látek mohou tuto rovnováhu trvale rušit, takže je více glykosaminoglykanů odbouráváno nežli jich vzniká. Výsledkem je vysychání kloubu. Kloubní maz a chrupavka ztrácí svou nárazy tlumící funkci. Následkem je opotřebení kloubů a jejich záněty. Díky dodání glykosaminoglykanů se dá tento ničivý proces zastavit, a již vzniklé škody částečně napravit.

2. Díky obsahu vícenenasycených omega-3 mastných kyselin

Omega-3 mastné kyseliny brzdí tvorbu prostaglandinů, které se podílí na vzniku zánětů v oblasti kloubů. Omega-3 mastné kyseliny musí být organizmu dodávány stravou, protože sám si je dokáže vyrobit jen podmíněně.

3. Díky obsaženým minerálům a stopovým prvkům

Obzvláště je třeba zmínit vysoký obsah kyseliny křemičité, který zajišťuje zdraví vazivových struktur v kostech a chrupavce, obsah selenu, který při již probíhajících zánětech kloubů chrání totéž před zničením volnými radikály, stejně jako stavební látky kostí vápník a hořčík z hlediska funkce kloubů. Ale i ostatní látky a elementy jako je železo, zinek, měď a jód působí pozitivně na funkci kloubů – nepřímo, díky jejich vlivu na celkovou látkovou výměnu.

Informace o novozélandské zelené mušli v cdVet ArthroGreen plus

Novozélandská zelená mušle je chována (pěstována) v čistých mořských vodách na pobřeží Nového zélandu v oblastech vzdálených od obytných zón s minimálním lodním provozem.

Podle tělesné stavby a látkové výměny náleží mušle do čeledi měkýšů. Na rozdíl od šneků žijí mušle volně v moři, kde nejsou pro opatřování své potravy odkázány na potřebu se vlastní silou pohybovat.

Pootvíráním a zavíráním svého skořápkovitého příbytku mušle nasává a vytlačuje mořskou vodu, ze které si filtruje potřebné stavební a k životu potřebné látky, které pro následné využití ukládá do svých tkání.

V době výtěru (červen, červenec) pokládá mušlí samička do moře na 30 miliónů vajíček. Po oplodnění mušlím samečkem se z vajíčka jednoduchým dělením buňky stane malý červík.

Volně v moři plovoucí mušlí červík se živí mořským planktonem. Kolem třetího týdne života začne červík postupně vytvářet svůj skořápkovitý domeček.

Pro chov jsou červíci novozélandské zelené mušle ve stáří 3–4 týdnů vloženi do chovných mořských sádek, kde se jim v průběhu dalších 4–5 týdnů dotvoří skořápka.

Mladé mušle jsou následně umístěny do oploceného mořského prostoru chovatelké stanice, kde chráněny před svými přirozenými nepřáteli rostou do délky 10–15 centimetrů.

Sběr mušlí pro prodej konzumentům (kuchyně gurmánů) nebo pro farmaceutické zpracování probíhá ve věku 18–24 měsíců.

Tělo bez skořápek

Do kloubního doplňku výživy cdVet ArthroGreen dává majitel firmy cdVet a tvůrce receptury pan Dingmann pouze masité tělo s měkkými vazovitými úpony z novozélandské zelené chovné (pěstěné) mušle. cdVet ArthroGreen neobsahuje skořepinu. Do běžných kloubních přípravků jiných značek se zpravidla dávají mušle celé (melou se včetně silného dvoudílného skořepinového obalu).

Sušeno mrazem

Masitá těla mušlí (pro kloubní doplněk výživy cdVet ArthroGreen) jsou ihned po vyjmutí ze skořápkovitého dvoudílného obalu zmražena (- 24 °C). Za této velmi nízké teploty jsou mušle (odsáním vysublimovaného ledu) vysušeny a následně rozemlety. Touto velice šetrnou technologií konzervace jsou v mušlích uchovány těměř všechny bioaktivní látky (vitamíny, stopové prvky, minerální látky).

"Do cdVet ArthroGreenu se dávají pouze masitá těla bez skořápek."

Praxe z humánního léčitelství

Novozélandská zelená mušle se již dlouho používá v humánních kloubních doplňcích výživy a v léčivech, kde se osvědčila při podpoře výživy kloubů, kloubního mazu a kloubních úponů. Dlouholetá praktická zkušenost s kladnými účinky novozélandské zelené mušle byla již vícekrát vědecky prokázána.

Množství mušle a cena produktu

Pro optimální účinek musí kvalitní a skutečně funkční doplněk kloubní výživy, který má pomáhat při Artrose (opotřebení kloubních chrupavek, nedostatek kloubního maziva) obsahovat optimálně 30 % této kvalitní a tím velmi drahé novozélandské zelené mušle.

Proto majitel firmy cdVet a tvůrce receptury pan Dingmann do kloubního doplňku výživy cdVet ArthroGreen plus dává skutečně potřebných 30 % této mušle. Finální cena výrobku cdVet ArthroGreen plus je sice v porovnání s ostatními kloubními produkty (tabletami) vícenásobně výšší, za to ale neobsahuje laciná plniva, syntetické látky ani analgetika, která jen tlumí bolest.

 

 Název: cdVet Kloubní výživa Arthro Green CLASSIC 70 g

 Cena s DPH: 595

Cena s DPH: 595 Kč

Košík je prázdný.

UPOZORNĚNÍ

MRAŽENÉ MASO NEZASÍLÁME PPL.
Pouze osobní odběr nebo rozvoz

TRASA ROZVOZU Vlaštovičky - Rýmařov - Rešov:
Vlaštovičky - V+M. Heraltice - Horní Benešov - Milotice n.O. - Bruntál - Václavov - V. Štáhle - Rýmařov - Skály - Horní město - Rešov

TRASA ROZVOZU Opava a okolí:
Opava (Jaktař, Kateřinky, Kylešovice)
Palhanec - Vávrovice - Držkovice - Holasovice - Neplachovice - Loděnice
Otice - Slavkov - Zlatníky - Milostovice - Stěbořice - Jamnice - Vlaštovičky

DOPRAVA ZDARMA

PPL - Při nákupu nad 2000 Kč

Rozvoz po Opavě zdarma při nákupu nad 500 Kč

zboží v e-shopu: 932 e-shop systém banan.cz

Důležité informace

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Reklamační řád
Elektronická evidence tržeb
Prohlášení o používání cookies
GDPR

Kontakt

Lucie Chovancová
tel: 777 807970
e-mail: info@masokrmiva.cz
Sídlo firmy: Jamnická 6/5, 746 01 Opava Vlaštovičky
Prodejna: Nákladní 26, 746 01 Opava

Ubytování se psem

Připravujeme pro vás ubytování se psem v Jeseníkách na naší chalupě v obci Rešov u Rešovských vodopádů

 

Copyright 2010-2022 masokrmiva.cz