Sušené kozí mléko plnotučné 500 g

Sušené kozí mléko plnotučné 500 g

 Popis: 

Jedinečná náhražka mateřského mléka pro štěňata. Pro usnadnění přechodu z mléčné na pevnou stravu. Doplněk krmné dávky pro mladé psy. 100% mléčný produkt z kozího mléka v potravinářské kvalitě. Velmi vysoká stravitelnost pro psy. Vyrobeno v Holandsku.

Obsah živin v sušině: Hrubý protein 26 %.Tuk 31 %. Hrubý popel ( minerální látky ) 8 %. Škrob 0 %. Laktóza 33 %. Vlhkost 4 %.

Minerální látky ve 100 g prášku: Ca - 950 mg, P - 800 mg, K - 1450 mg, Fe - 0,2 mg, Mn - 4 mg, Zn - 3 mg, Cu - 100 mikro gr. 

Vitamíny ve 100 g prášku: B1 Thiamin - 5 mg, B2 - Ryboflavin - 12 mg, D - 230 mj, A - 12000 mj,

Energie:  76 kcal / 100 ml tekutého mléka.

Charakteristika:  Sušené kozí mléko je zdrojem pro psa vysoce stravitelné mléčné bílkoviny - kaseinu. Obsahuje ho mnohem více než mléko kravské, důležitý rozdíl však spočívá ve složení těchto bílkovin. Je to pravděpodobně i jeden z důvodů, proč organizmus psů snáší kozí mléko lépe, než mléko kravské.

Lepší stravitelnost kozího mléka je dána i rozměry a složením tukových částic, které se podobají mléku mateřskému. Tuk je přirozeně homogenní a tím mnohem lépe stravitelný. Kozí mléko, oproti kravskému, má také nížší obsah laktózy ( mléčný cukr ), kterou psi ve starším věku netráví dobře díky nedostatku príslušných trávicích enzymů, nutných pro její trávení. 

Tato vysoká biologická hodnota je také dána velmi příznivým obsahem vitamínů skupiny B zejména thyaminu (vitamín B1), riboflavinu (vitamín B2), pyridoxinu (vitamín B6) a kyseliny pantothenové (vitamín B3),  ale i obsahem minerálních látek a stopových prvků - zejména fosforu, draslíku, železa, mědi, zinku.

Barva prášku je smetanově bílá, s charakteristickým, příjemným, jemným pachem i chutí po mléce, bez "kozí pachuti". Sušené kozí mléko je  konzistencí podobné hladké mouce.

Možnosti použití: Námi prodávané sušené kozí mléko je plnotučné a proto může být alternativním řešením při náhradě mateřského mléka pro starší štěňata, např. pro osiřelá mláďata, štěňata narozená v početných vrzích, při odstavu štěňat, jako doplněk stravy pro březí a kojící feny, pro nemocná zvířata a zvířata v rekonvalescenci. Kozí mléko není vhodné pro psy citlivé na laktózu.

Kozí mléko je obsahem bílkovin a tuků podobné mléku feny, ale obsahuje více laktózy, kterou nemusí méně přizpůsobivýí psy dobře snášet. Pokud ale není možnost zakoupit speciální mléčné výrobky pro novorozená štěňata, může být kozí mléko použito v krajních případech i jako náhražka mateřského mléka ( je to menší zlo, než nechat štěně pojít hlady - např. u nalezenců, v útulcích, aj. ) od prvního dne narození až do cca 3 týdnů života, nebo v případě potřeby, jako doplňkové krmivo pro štěňata při přechodu na tuhé krmivo nebo jako doplněk stravy pro březí a kojící feny, kterým pomáhá zvyšovat přirozenou produkci mléka.

Dobré vědět: Podávání mléka " kopytníků " v praxi znamená, že i pes, který se dokázal přizpůsobit v raném věku neupravenému kravskému, či kozímu mléku ( je schopen trávit laktózu ), si uchová tuto schopnost jen tak dlouho, dokud celkem pravidelně dostává neupravené mléko. Může ji ale ztratit za relativně krátkou dobu, jestliže běžné mléko nedostane. Pak se může stát, že i když léta mléko kopytníků pes bez potíží konzumoval, dostane po něm průjem, vypije-li je znovu po delší přestávce - týdny. Je to ale velmi individuální a chovatel musí sám odpozorovat, co je pro jeho psa vhodné a co nikoliv.

Dávkování a příprava : 30 g prášku smíchejte s cca 100 ml teplé ( 40 - 50 °C ) vody a dobře rozmíchejte nebo rozšlehejte. Získáte 130 ml čerstvého kozího mléka. Nechte jej ochladnout na teplotu 36 - 38 °C a podávejte zvířeti.

Naše sušené kozí mléko je v potravinářské kvalitě a je baleno do potravinářských obalů. Jsme ale krmivářská firma a nemůžeme jej doporučit pro lidskou výživu.

Skladování a spotřeba: Skladujte v hermeticky uzavřených PVC obalech, především v suchu a temnu. Sušené mléko ve vlhku tvrdne. Pokud se vám to stane, rozdrťte hrudky a rozmíchejte je ve vodě mixerem. 

 

 Název: Sušené kozí mléko plnotučné 500 g

 Cena s DPH: 220

Cena s DPH: 220 Kč

Košík je prázdný.

 

 UPOZORNĚNÍ

23. 10. PRODEJNA OPAVA - ZAVŘENO

DOPRAVA ZDARMA

PPL - Při nákupu nad 2000 Kč

Rozvoz po Opavě zdarma při nákupu nad 500 Kč

DÁREK ZDARMA

Ke každé objednávce zaslané PPL :-)

zboží v e-shopu: 1641 e-shop systém banan.cz

Důležité informace

Doprava a platba
Obchodní podmínky
Reklamační řád
Elektronická evidence tržeb
Prohlášení o používání cookies
GDPR

Kontakt

Lucie Chovancová
tel: 777 807970
e-mail: info@masokrmiva.cz
Sídlo firmy: Jamnická 6/5, 746 01 Opava Vlaštovičky
Prodejna: Nákladní 26, 746 01 Opava

Chovatelská stanice

Bohemia Luaro
Československý vlčák
www.ceskoslovenskyvlcak.eu

 

Copyright 2010-2019 masokrmiva.cz